Dlaczego warto wybrać drewniane okna?

Przystępując do zakupu okien powinniśmy dokonać wyboru, czy mają to być okna wykonane z tworzywa sztucznego – PCV czy może przyjazne dla środowiska okna drewniane. Oba rodzaje cechują się zbliżonymi parametrami technicznymi i wysoką jakością. Dlaczego zatem warto zdecydować się na drewniane okna produkowane przez firmę GRACJA?

         Ponieważ drewno od tysiącleci jest naturalnym tworzywem do wyrobu okien, drzwi, podłóg oraz różnych elementów wykończeniowych. Jest to materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Oprócz walorów technicznych drewno ma również charakter estetyczny, potrafi w naturalny sposób wydobyć i podkreślić piękno wnętrza.
         Dzięki najnowszym technologiom obróbki drewna stosowanym przez Naszą firmę, możemy Państwu zaprezentować produkty, które spełniają najwyższe normy jakości i trwałości.
 
Drewniane okna a EKOLOGIA
 
         Drewno nie emituje żadnych szkodliwych substancji, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z alergią.
         Jako materiał budowlany wymaga najmniejszych nakładów energetycznych, zarówno w procesie wytwarzania, obrabiana jak i utylizowania.
         Drewno jest również materiałem łatwo poddającym się obróbce, co pozwala na stworzenie jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych form ram.
         Jako produkt naturalny drewno charakteryzuje się również ogromną różnorodnością, jego odcień, struktura, zarys słoi są niepowtarzalne. Dodaje
to całemu wnętrzu walorów estetycznych, ponieważ nawet najlepszej jakości okleina drewnopodobna nie jest w stanie oddać naturalnego piękna drewna.
         Drewniane ramy można lazurować bądź malować na dowolny kolor. Jeżeli zatem znudzi nam się ich barwa, nie musimy kupować nowych okien i narażać się na olbrzymie wydatki, co ma miejsce w przypadku okien wykonanych z materiałów sztucznych PCV, wystarczy je przemalować i dalej cieszyć się ich widokiem.
        
Trwałość i oszczędność energii
 
         Drewniane okna gwarantują nam ciepło przy minimalnej stracie energii dzięki wysokim parametrom izolacji termicznej ram.
         W połączeniu ze specjalnym oszkleniem i odpowiednimi okuciami Nasze okna mogą mieć charakter antywłamaniowy lub przeciwsłoneczny.
         Drewno w odróżnieniu od PCV jest odporne na zmiany formy pod wpływem temperatury. Dzięki specjalnym środkom stosowanym do impregnacji ramy drewniane są odporne również na inne warunki atmosferyczne.

dotted GRACJA Sp. z o.o.
ul. Bielska 76
43-400 Cieszyn
tel. +48 (33) 8577460
kom. +48 602 378 030
TUVZPOR


Ogrody Zimowe
Ogrody zimowe
Zadaszenia basenów
Zadaszenia basenów